Plantin

o firmie

W naszej ofercie znagdują się rośliny wrzosowate, takie jak: różaneczniki, azalie, kalmie, różne gatunki i odmiany borówek. Ponadto oferujemy: jagody kamczackie, jeżyny wielkoowocowe, maliny, malinojeżyny i świdośliwy.

Nasz asortyment to wyłącznie młode rośliny do dalszej uprawy w szkółkach i na plantacjach – rosnące w wielodoniczkach (multiplatach) oraz doniczkach p9.

Od lat produkujemy sadzonki roślin na najwyższym poziomie, czego dowodem są otrzymywane od 2008 roku certyfikaty GLOBAL G.A.P.® – Dobrej Praktyki Rolniczej GAP (Good Agricultural Practice). GLOBAL G.A.P.® jest niezależnym, dobrowolnym światowym systemem certyfikacji składającym się z wzajemnych mechanizmów dobrych praktyk rolniczych i produkcyjnych. W szczególności obejmuje on zagadnienia właściwego stosowania środków ochrony roślin, nawożenia, technik upraw, nawadniania, postępowania z odpadami, a także bezpieczeństwem pracowników oraz środowiska. 

GLOBAL G.A.P.® numer rejestracyjny TUV-PL494.

Ten prestiżowy certyfikat uprawy ekologicznej, to gwarancja najlepszej kontroli produktu na każdym etapie produkcji.

EUROLIŚĆ to europejskie logo żywności ekologicznej, które potwierdza, że produkty i wytworzone przetwory  są zgodne z zasadami przetwórstwa ekologicznych produktów spożywczych.

Od 2019 roku nasza plantacja jagody kamczackiej rozpoczęła 3 letni okres konwersji na plantację ekologiczną.

W sezonie 2022 nasze owoce i przetwory z jagody kamczackiej będą posiadały certyfikat EUROLIŚĆ. 

Kwalifikowany materiał jest to materiał spełniający określone normy jakościowe i handlowe oraz posiadający zagwarantowaną tożsamość i czystość odmianową.

W celu uzyskania materiału kwalifikowanego stosowane są systemy weryfikacji polegające na kilkakrotnych kontrolach jednostek kwalifikujących (WIORiN – Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa). Materiał roślinny podlega ocenie polowej oraz laboratoryjnej.

Nasza firma w 2020 roku wpisała na listę COBORU  19 odmian borówki wysokiej, co pozwoliło nam na zgłoszenie i zakwalifikowanie materiału nasadzeniowego.

Obecnie oferujemy do sprzedaży kwalifikowane sadzonki borówki wysokiej w stopniu B2.